Egzama Bulaşıcımı dır?

Egzama bulaşıcımı dır?

Deride çirkin görütüsü olan bu deri rahatsızlığı hakkında genel sorulardan bir tanesi egzama bulaşıcımı dır? Egzama rahatsız edici fakat bulaşıcı bir hastalık değildir.

Egzamanın rahatsız edici kısmı görüntü ve kaşıntısıdır daha çok vucudun görünen kısımlarında el, kol ve bacaklarda çıkmaktadır.

Egzama bitkisel tedavisi uygulandığında çıkan bölgede kısa sürede kaybolmaktadır. Egzama hastalığı kişiden bir başkasına bulaşırmı diye çekinmeyin egzama bulaşıcı bir hastalık değildir.

Egzama bulaşıcı bir hastalık olmadığı gibi tedavisi içinde sürekli nemlendirici ilaçlar kullanmalı ve cildi sürekli nemli tutmak gereklidir. Kaşıntıyı ve beraberinde getirdiği akıntıyı, kanamayı kesmek için de kaşıntı kremleri kullanmlıdır. Egzama rahatsılığında şöyle bir durum söz konusu olabilir kanayan ve iltihaplı olan egzamalar için doktorlar farklı kremler ve ilaçların kullanımını önereceklardir. Kullanımda dikat edilmesi gereken faktörlerden bir tanesi kremleri aynı anda sürmemeli aralıklı ve zamanlamaya sikkat edilerek sürülmelidir.

Egzama olan kişiler daha çok hijyene dikkat etmesi gereklidir. Egzama ilaçları, nemlendiriciler ve diğer yatıştırıcı kremeler,  egzamayı tamamıyla tedavi edici özelliği bulunmasa bile enfeksiyona neden olacak dış etkenlerden koruyucu özelliğe sahiptir. Örneğin ; Topikal Steroid iltihaplanmayı önleyici bir özelliğe sahip Antihistamin’ler ise egzamanın vermiş olduğu kaşıntıyı önleyerek rahat bir uyku uyunmasını sağlar.

15 günde egzamaya son vermek istermisiniz? Gitmeyen egzamalar için tamamen bitkisel çözüm detaylı bilgi için tıklayın

Çeşitli eğzamalar vardır bunlar kenarlı Hebra egzaması, kasıklarda ve uylukta görülür. Seboreli egzama, bulunduğu bölgede kırmızı, pullu ve yağlı bir görünümü vardır. Egzama hemen hemen herkeste görülebilir bir hastalık fakat egzama olan birisinden bir başkasına bulaşmaz bulaşıcılığı yoktur.

Egzama görülen kısmın mümkün olduğunca kaşınmaması gerekir. Çok kaşıma olursa kaşınma sıradında oluşan çatlaklar içerisine giren mikroplar hastalığın daha değişik kısımlara yayılmasına sebep olurlar.

Hemen herkes hayatının bir döneminde mutlaka bu rahatsızlıktan geçirmiştir. Küçük bir tedavi ile geçiştirilebilir tedaviyi kendiniz uygulayabilirsiniz hatta anlatılan bu kaynakta kaynak için tıklayın 15 gün gibi kısa sürede ağrılı kaşıntılı ve çirkin görüntü oluşturan egzamadan kurtulabilirsiniz.

Egzama bulaşıcımı dır hayır bulaşıcı değildir yanlız  şöyle bir özelliği vardır egzamanın çıkan bölgeyi kaşıyıp bir başka bölgelere dokunma yoluyla vucudun çeşitli yerlerinde kolayca yayılma riski vardır.

Fakat başka kişilere bulaşmaz. Kişinin kendisinde çıkar ve eğer temas varsa başka bölgelerine yayılabilir. Daha çok baş derisinde başlar, sonrasında kolların ve bacakların görünen veya temas edilen yerlerinde görülmeye başlar.

Egzama Bulaşıcımı dır?” üzerine 6 düşünce

  1. admin Yazar

   Losyonlar egzama tedavisinde etkisi kısa sürelidir. Kremler kısmen egzamada faydası oluyor fakat karışımı ve içeriğindeği maddeler etkiliyse egzama iyileşmesinde kesin sonuç verebiliyorlar.

   Yanıtla
  1. admin Yazar

   Evet egzama başlı başına bir sorun elbette ama bulaşıcı olmadığı gibi geçici bir deri hastalığıdır.

   Yanıtla
  1. admin Yazar

   Seç derinizde kaşıntı ve kızarıklık olması egzama oldu anlamına gelmez en yakın hastanede bir cildiyeye gidip durumu izah ederseniz daha olumlu sonuç alırsınız.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>